Kantaron Yağı Nedir

Antiseptik özelliği sayesinde sürüldüğü bölgenin dezenfekte olmasını sağlar. İltihaplı bir akne probleminiz varsa kantaron yağından sivilce üstüne sürmeniz yeterli olur. Sabah akşam sivilceli bölgeye pamuk yağıyla uygulayabilirsiniz. Yaranız ve yanığınız varsa kantaron yağıyla kısa sürede cildinizi iyileştirebilirsiniz.

kantaron yağı nedirYemek yaparken yanlışlıkla parmağınızı kestiniz ya da yolda ayağınız kaydı düştünüz. Kantaron yağını kanayan, zedelenen yere sürün ve mucizeyi seyredin. Kısa kullanımdan sonra yaranız kapanmaya başlar, zedelenen bölgenin ağrısını kesilir. Kantaron yağının ısıtıcı etkisi vardır. Soğuk algınlığı, mide krampları durumlarında göbek deliğine, ayakaltına, göğüs kafesine kantaron yağı sürmeniz önerilir. Öksürüğü azaltma etkisi vardır.

Kantaron yağının hücre yenilemesi özelliğinden yararlanmak istiyorsanız haftada bir gün cildinize özel karışım uygulayabilirsiniz. Bir küp şekerin üstüne bir damla kantaron yağından damlatın ve yiyin. Melisa yağı, kantaron yağı, fındık yağı, kayısı çekirdeği yağını karıştırarak yüzünüze, dekolte bölgenize, bacaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Bebeklerin pişik tedavisinde dahi kullanılan kantaron yağının insan vücudunda olumsuz bir etkisi görülmemiştir lakin istisnai durumların oluşması söz konusudur. Yağı kullandığınızda vücudunuzda rahatsızlık veren bir etki gördüğünüzde kantaron yağı kullanımını durdurun.

www.kantaronyagi.gen.tr

Updated: 10 Ekim 2017 — 00:07

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

V-pills Gold © 2017